LG Chem Wrocław Energy

W LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o tworzymy nowy wymiar światowego rynku motoryzacji i cały czas się rozwijamy! Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych i jedynym tego typu zakładem w Europie. Od 2016 roku działamy w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem. Nasze baterie napędzają samochody takich marek jak Volkswagen, BMW, Audi, czy Porsche.

Nasz zintegrowany system obejmuje produkcję wszystkich komponentów baterii – elektrody, ogniwa, moduły i akumulatory oraz serwis techniczny.

Zaawansowana technologia procesów produkcyjnych sprawia, że LG Chem Wrocław Energy jest wyjątkowym punktem na mapie współczesnego przemysłu motoryzacyjnego. Bliźniacze zakłady produkcyjne działają tylko w Korei Południowej, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Nasza międzynarodowa firma stale się rozwija tworząc nowe miejsca pracy w wielu różnych działach. Produkcja baterii litowo-jonowych to wieloetapowy proces, dlatego cały czas potrzebujemy nowych inżynierów, techników oraz operatorów. Dołącz do nas i zmieniaj z nami oblicze współczesnej motoryzacji!

O LG Group

LG Chem Wrocław Energy jest częścią międzynarodowego koncernu z rodziny firm działających w ramach organizacji LG Group. Tworzą ją spółki działające m.in. w branży chemicznej, elektronicznej, farmaceutycznej, telekomunikacyjne oraz motoryzacyjnej. Historia giganta jakim jest dziś marka LG, sięga roku 1947. Wówczas swoją działalność rozpoczęła firma Lucky Chemical Co., Ltd, która produkowała popularny wówczas „Lucky Cream”. Pierwszy produkt, jakim był krem do twarzy, szybko stał się bardzo popularny, a jego sprzedaż rosła w szybkim tempie.

Rozwijając się prężnie, firma opanowywała kolejne branże oraz zdobywała zagraniczne rynki, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. W 1951 roku rozpoczęto produkcję przy wykorzystaniu plastiku, a trzy lata później do powszechnego użytku trafiła pierwsza pasta do zębów produkcji koreańskiego koncernu. W 1959 roku wyprodukowano natomiast pierwsze koreańskie radio, które podobnie jak wcześniejsze produkty firmy bardzo przyczyniło się rozwoju standardów życia w tamtym czasie. W latach siedemdziesiątych pojawił się też pierwszy telewizor produkcji LG. Zadebiutował w 1966 roku.

Niedługo potem firma stała się pionierem w komunikacji przewodowej i bezprzewodowej. Dziś LG to wielobranżowy koncern działający na wszystkich kontynentach świata, tworząc zaawansowane technologicznie rozwiązania dla wielu gałęzi współczesnego przemysłu.

W Polsce pierwszą spółką grupy była firma LG Electronics Polska. Spółka z o.o. pod tą nazwą zarejestrowana została w 1997 roku. Od 2005 roku LG Group rozpoczęła rozbudowę zakładów w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce.

To właśnie tutaj, dziś powstaje jedna z największych fabryk baterii do samochodów elektrycznych na świecie – LG Chem Wrocław Energy.

Prężna sieć produkcyjna, sprzedażowa i badawczo-rozwojowa firmy obejmuje nie tylko Koreę, ale także ważne lokalizacje na całym świecie, oferując produkty konkurencyjne w skali globalnej, takie jak : tworzywa ABS, polaryzatory i ogniwa do akumulatorów pojazdów elektrycznych. Wciąż wzmacniamy swoją pozycję uznanego dostawcy materiałów.

Budowanie dominacji na rynku firma zaczęła od segmentu materiałów podstawowych i produktów chemicznych, przechodząc dalej do rozwiązań energetycznych oraz materiałów dla IT i elektroniki, a następnie rozszerzyła działalność na nauki przyrodnicze, tworząc portfolio zorientowane na przyszłość. W dłuższej perspektywie zamierzamy skoncentrować się na nowych motorach napędowych, czyli rozwiązaniach energetycznych, wodnych i bio, które stworzą podstawy równowagi rozwoju.